Erkek Bebek Olması Için Okunacak Dualar


Bu konu;bebeğin erkek olması için hangi dualar okunmalı,erkek bebek olması için dualar hakkında bilgiler vermektedir 

images (8).jpg 
Bebeğin oğlan olması için ne yapmalıyım,bebeğin erkek olması için ne yapmalıyım,erkek bebek için okunacak dualar

Oğlan olsun, kız olsun, eli-yüzü düz olsun. sözü çok önemli bir gerçeği ifade etmektedir. Gerçekten de oğlanın mı, yoksa kızın mı hakkımızda hayırlı olacağını bilemeyiz. Allah’tan çocuğun da hayırlısını istemeliyiz. Erkek de kız da isteyebiliriz. Ama bu konuda da ısrarcı olmamalıyız.
Erkek çocuk isteyen birleşme öncesinde besmele ile üç defa ihlâs sûresini sonra da şu duayı okur:

"Allahümmec alnî min ledünke zürriyyeten tayyi-beten mutîaten."

ANLAMI: "Allahım bana yüce katından temiz ve saygılı bir nesil ihsan eyle

1- Her kim zevcesinin erkek çocuk doğurmasını isster de eşinin hamileliğinin başlangıcında veya üçüncü ayının başında eşi uyurken sağ elini eşinin göbeğinin üstüne koyup şu duayı üç kere okursa inşa eşi erkek çocuk doğurur.

"EY ALLAH EĞER SEN BENİM EŞİMİN KARNINDA BİR BEBEK YARATTIYSAN ONU ERKEK OLARAK YARAT BEN ELBETTE ONU MUHAMMED DİYE İSİMLENDİRECEĞİM ÇOK ŞEREFLİ OLAN EFENDİMİZ MUHAMMED SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM HAKKI İÇİN (DUAMI KABUL BUYUR)

EY RABBİM(ARDIMDAN YOLUMA SAHİP OLACAK BİR ÇOCUK VERMEKSİZİN)BENİ TEK BİRİ OLARAK BIRAKMA(AMA SEN ÖYLE TAKDİR BUYURDUYSAN,BUNADA RAZIYIM ZİRA)VARİSLERİN EN İYİSİ ANCAK SENSİN

BİZ ONU(İBRAHİM ALEYHİSSELAMIN) EŞİ SAREYİ BİR SÜRURA MAZHAR ETMEK İÇİN,ONCA YAŞINA RAĞMEN KENDİSİNE İHSAN EDİLECEK İSHAK İSİMLİ MÜBAREK ÇOCUK İLE,İSHAK IN ARDINDAN DA YAKUP (NAMINDA BİR TORUN İLEE MÜJDELEDİK.

MELEKLER ONU İBRAHİM ALEYHİSSELAM IN EŞİ SAREYİ İSHAK ADINDA (PEK BİLGİLİ OLAACAK)BİR OĞULLA MÜJDELEDİLER


2-ÇOCUĞUNUN ERKEK OLMASINI İSTEYEN KİŞİ,HAMİLE OLAN HANIMINI KIBLEYE KARŞI UZANIRVAZİYETTEYKEN AYETEL KÜRSİ OKUR VE ELİNİ EŞİNİN ALNINA KOYARAK AŞAĞIDAKİ DUAYI OKURSA ALLAHU TEALANIN İZNİYLE ERKEK ÇOCUĞU OLUR
EY ALLAH BEN ONU MUHAMMED DİYE İSİMLENDİRECEĞİM

3-HER KİM YUSUF SURESİNİ EKSİKSİZ BİR ŞEKİLDE YAZAR VE ZEVCESİNE ONU ÜSTÜNDE TAŞIRSA ÇOK GÜZEL SURETLİ(YAKIŞIKLI)SA'İD VE ALLAHIN HARAMLARINDAN KORUNMUŞ BİR ERKEK ÇOCUĞU OLUR.

4-HER KİM KIZ(VEYA ERKEK)ÇOCUĞU DOĞDUĞU ZAMAN KULAĞINA KADİR SURESİNİ OKURSA O ÇOCUK HAYATI BOYUNCA ZİNA KÖTÜLÜĞÜNDNE KORUNMUŞ OLUR
Sosyal Medyada Paylaş
Aşk Sözleri,Güzel Sözler,Vefasız Sözler,Mevlana Sözleri